Ułatwiam ludziom życie, a przedsiębiorcom zarabianie pieniędzy

Cześć! Nazywam się Justyna Karamuz

Projektuję ścieżki klientów, znajduję małe zmiany, które robią dużą różnicę, pomagam firmom rosnąć 🌱 

Bardzo często niechcący komplikujemy życie – sobie i swoim klientom. We własnej firmie ciężko zauważyć istotne, choć niepozorne detale, które blokują rozwój i  utrudniają dotarcie do upragnionego celu.

Ile razy zdarzyło Ci się zrezygnować z zakupów w sklepie internetowym, bo dotarcie do przycisku „Zapłać” przypominało bieg przez płotki? 

Jak często z szafki, w której stoi 10 kubków, wyciągasz cokolwiek innego niż ten ulubiony? 

Twoi Klienci mają tak jak Ty: chcą, żeby było prosto i wygodnie, nie mają czasu zastanawiać się, dlaczego nie jest.

Justyna Karamuz 2022

Wiem, jak to jest być artystką i przedsiębiorczynią w jednym. Jednak przede wszystkim jestem projektantką.

Przeszłam długą drogę od zatrudnienia w dużych spółkach cyfrowych, przez pracę nad własnym produktem fizycznym, po rolę mentorki i konsultantki, ale w istocie zawsze robiłam to samo: starałam się ułatwić ludziom życie, a przedsiębiorcom zarabianie pieniędzy.

Jako Interaction Designer współtworzyłam Pracuj.pl, jako UX Design Lead projektowałam portal Gazeta.pl, a jako Product Manager robiłam gruntowny redesign pierwszego i najpopularniejszego systemu blogowego w Polsce. A potem rzuciłam świetnie zapowiadającą się karierę i otworzyłam pracownię ceramiczną.

Jeden z moich projektów otrzymał znak jakości MUSTHAVE przyznawany w przez Radę Ekspertów Łódź Design Festival. To Slowpresso, wyjątkowy zaparzacz do kawy, który zaczął się jako pomysł mojego taty. Poprowadziłam go od początku do końca, od koncepcji, przez projekt, uruchomienie linii produkcyjnej, stworzenie marki, wprowadzenie na rynek i sprzedaż tysięcy egzemplarzy, aż w końcu przekazanie w ręce mojej wspólniczki, Marty.

 

Projektowanie kluczowych detali, które powodują, że ludzie będą wracać na Twoją stronę i z radością korzystać z Twoich produktów, to moja pasja i praca.

Teraz najczęściej pracuję rzemieślnikami, twórcami i przedsiębiorcami, którzy rozwijają biznesy oparte o autorskie produkty. Prowadzę warsztaty, udzielam konsultacji, tworzę gotowe rozwiązania dla moich klientów. Jako mentorka wspieram startujących nowe przedsięwzięcia i chcących skalować te już działające. 

Kocham rozwiązywać problemy i nawet w przedmiotach codziennego użytku szukam okazji do innowacji.

Łączę artystyczną intuicję z biznesowym racjonalizmem, pomagając przedsiębiorcom w wymyślaniu strategii, tworzeniu świetnych produktów i zdobywaniu klientów.

Moją specjalnością jest upraszczanie. W morzu pomysłów i rozgrzebanych projektów znajduję te, którym warto dać priorytet, bo ułatwią Twoim klientom życie i decyzję o zakupie.