Ułatwiam ludziom życie, a biznesom zarabianie pieniędzy

Cześć! Nazywam się Justyna Karamuz

Projektuję ścieżki klientów, znajduję małe zmiany, które robią dużą różnicę, pomagam firmom rosnąć. 

Bardzo często niechcący komplikujemy życie – sobie i swoim klientom. We własnej firmie ciężko zauważyć istotne, choć niepozorne detale, które blokują rozwój i  utrudniają dotarcie do upragnionego celu.

Ile razy zdarzyło Ci się zrezygnować z zakupów w sklepie internetowym, bo dotarcie do przycisku „Zapłać” przypominało bieg przez płotki? 

Jak często z szafki, w której stoi 10 kubków, wyciągasz cokolwiek innego niż ten ulubiony? 

Twoi Klienci mają tak jak Ty: chcą, żeby było prosto i wygodnie, nie mają czasu zastanawiać się, dlaczego nie jest.

Justyna Karamuz 2022

napisz do mnie

justyna@karamuz.pl

Projektowanie kluczowych detali, które powodują, że ludzie będą wracać na Twoją stronę i z radością korzystać z Twoich produktów, to moja pasja i praca.

Przeszłam długą drogę od zatrudnienia w dużych spółkach cyfrowych do prowadzenia własnej pracowni ceramicznej (stąd przykład z kubkami, wiem o czym mówię!). Ale w istocie zawsze robiłam to samo: starałam się ułatwić ludziom życie, a biznesom zarabianie pieniędzy.

Jeden z moich projektów otrzymał znak jakości MUSTHAVE przyznawany w przez Radę Ekspertów Łódź Design Festival. To Slowpresso, wyjątkowy zaparzacz do kawy, który zaczął się jako pomysł mojego taty. Poprowadziłam go od początku do końca, od koncepcji, przez projekt, uruchomienie linii produkcyjnej, stworzenie marki, wprowadzenie na rynek i sprzedaż tysięcy egzemplarzy.  Wiem, jak to jest być artystką i przedsiębiorczynią w jednym. Jednak przede wszystkim jestem projektantką.

Jako Interaction Designer współtworzyłam Pracuj.pl, jako UX Design Lead projektowałam portal Gazeta.pl, a jako Product Manager robiłam gruntowny redesign pierwszego i najpopularniejszego systemu blogowego w Polsce. Dla aplikacji inFakt badałam potrzeby klientów.

Teraz najchętniej pracuję z niezależnymi przedsiębiorcami, rzemieślnikami czy edukatorami. Prowadzę warsztaty dla twórczyń i twórców, którzy rozwijają biznesy oparte o autorskie produkty. Jako mentorka wspieram startujących nowe przedsięwzięcia i chcących skalować te już działające. 

Moją specjalnością jest upraszczanie. W morzu pomysłów i rozgrzebanych projektów znajduję te, którym warto dać priorytet, bo ułatwią Twoim klientom życie i decyzję o zakupie.