Zaznacz stronę

Chcesz mieć biznes, który się kręci, puszczać w świat dobro i piękno, realnie pomagać ludziom i zarabiać pieniądze?

Żeby to się stało, potrzebujesz wyjść z szuflady i własnej głowy i zacząć realnie działać nad nowym projektem. Tworzyć konkretną ofertę i pracować z klientami z krwi i kości, mimo, że nie czujesz gotowości, nie masz 100% pewności albo myślisz, że brakuje Ci zasobów.

Mogę Ci z tym pomóc.

Mentoring Biznesowy 

z Justyną Karamuz

Półroczny program mentoringowy

Dla startujących z biznesem i tych, którzy potrzebują nowego otwarcia

Przekonaj się, czy to coś dla Ciebie na bezpłatnym spotkaniu ze mną:

 Cześć! Nazywam się Justyna i ostatni rok nauczył mnie czego potrzeba, żeby naprawdę zacząć nowy projekt, nawet jeśli dużo rzeczy Cię blokuje.

Przeszłam długą drogę od zatrudnienia jako projektantka i menedżerka w dużych spółkach cyfrowych, przez prowadzenie własnej pracowni ceramicznej i stworzenie produktu, który zdobył serca tysięcy klientów (i znak jakości MustHave), po pracę konsultantki i mentorki pomagającej twórczym osobom z ich projektami. Ale w istocie zawsze robiłam to samo: starałam się ułatwić ludziom życie, a biznesom zarabianie pieniędzy.

Świat cyfrowy znam od podszewki, byłam jedną z pierwszych w Polsce specjalistek UX. Jestem autorką Slowpresso, więc wiem też jak od zera stworzyć produkt fizyczny i wprowadzić go na rynek.

Wiem też dużo o tym, jak robić biznes, uwzględniając to, że jesteśmy ludźmi i robimy projekty dla ludzi. 

Projekty, nad którymi pracowałam

Własny biznes, który daje wolność i stabilność finansową, to fascynująca, pełna przygód podróż. Wierzę, że nie ma osób, które marzą o swojej firmie, ale się do tego „nie nadają”. Ale wiem też, że po drodze wielu rzeczy trzeba się nauczyć, o sobie i o świecie.

Co to jest mentoring? 

To długoterminowa forma wsparcia, relacja między osobą o większym bagażu doświadczeń z osobą, o krótszym stażu w danym temacie.

Moje podejście mentoringowe idzie dwutorowo: przekazuję wiedzę i konkretne, sprawdzone metody wybierania strategii, badania rynku, tworzenia ofert i sprzedawania ich. Drugi tor, to poznawanie siebie i swoich celów, tego co nas bawi i ekscytuje, uświadamiania sobie swoich zasobów, wzmacnianie odwagi, chęci eksperymentowania i otwartości na realne potrzeby klientów.

Moją specjalnością jest upraszczanie i odpuszczanie. W morzu pomysłów i rzeczy do zrobienia pomagam znaleźć te, którym warto dać priorytet, bo realnie przybliżą nas do celu. A wszystko inne olać bez skrupułów. 

Ta oferta jest dla Ciebie, jeśli:

Planujesz otworzenie firmy, masz wstępny pomysł i kierunek

Masz już biznes i planujesz  nowy produkt lub nowy rynek

Twoja firma już działa, ale nadal nie możesz wystartować

Każde spotkanie będzie się składało z dwóch części: warsztat na jeden powyższych z tematów (z którego każdy wyjdzie z wnioskami i zadaniem domowym). I część druga, czyli praca nad bieżącymi kejsami, wyzwaniami, które aktualnie mamy na tapecie.

6 spotkań = 6 warsztatów na konkretne tematy

1. Czego chcę

precyzujemy biznesowe cele i marzenia, a potem wybieramy działania, które do nich przybliżają

jak sprawdzić czy biznesowy pomysł który mam  będzie mi służył i dawał satysfakcję

2. Ile chcę zarobić 

określamy finansowe oczekiwania względem własnej firmy i liczymy, czy to się „spina” (i co trzeba zrobić, żeby się spinało)

jak to policzyć, jak ustalić ceny, żeby biznes realizował moje cele 

3. Co to jest oferta i jak ją stworzyć

zmieniamy swój pomysł w produkt lub usługę, która mnie wyróżni

jak z nią szybko wyjść do potencjalnych klientów, korzystając z prostych i łatwo dostępnych narzędzi 

4. Jak zacząć sprzedawać

wymyślamy sprytne sposoby na blokady i obawy przed sprzedażą

jak się przygotować do poprowadzenia z sukcesem pierwszej akcji sprzedażowej

5. Czego ONI chcą

sposoby na poznawanie potrzeb klientów i znalezienie wspólnego języka

jak sprawić, żeby to czego Ty chcesz, spotkało się z tym czego chcą Twoi klienci

6. Skąd klienci

marketing czyli jak szybko zrobić dużo szumu wokół swojego pomysłu 

Jak docierać do nowych ludzi, w co inwestować (reklamy vs. opcje darmowe)

Co zyskasz decydując się na mentoringowe wsparcie

 • strategiczne spojrzenie na Twój biznesowy pomysł i większą  jasność co robić, krok po kroku
 • życzliwe wsparcie, które budzi odwagę do działania, mówienia śmiało o swojej ofercie i sprzedawania
 • dostęp do popartej 20-letnim doświadczeniem wiedzy o klientach i świecie cyfrowym
 • serdeczny, adekwatny, szczery feedback bez owijania w bawełnę, ale z ciepłem i  zrozumieniem 

  Pracując ze mną uczysz się eksperymentować, próbować, sprawdzać i niczego nie traktować jako porażki. Zrozumieć, czego chcesz i do czego dążysz. Co już masz i możesz wykorzystać. Jak z tego zrobić realistyczny plan działania, adekwatny do twoich potrzeb i możli­wości. A potem działać, małymi krokami, spokojnie, bez zbędnego zwlekania ale i bez niepotrzebnego ciśnienia.

  Pracowałam z Justyną kilka miesięcy w obszarze wizji i planowania mojego biznesu. Podczas każdej sesji mentoringowej dużo odkrywałam i dowiadywałam się od Justyny, która chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą, stwarzała przestrzeń pełną szacunku i bezpieczeństwa. Słuchała pilnując celu i czasu, aby dobrze go wykorzystać. Zwracała uwagę na istotne sprawy i przy nich się zatrzymywała, dawała konkretne wskazówki. 

  Zawsze z sesji wychodziłam z planem i jasnością w głowie. Po kilku miesiącach widzę, że przemieściłam się dużo dalej w lepsze dla mnie miejsce. 

  Kończę proces z energią, planem, gotowością do działania i rozwijania mojego biznesu. Każde spotkanie oprócz tego, że było bardzo efektywne było rownież wielką przyjemnością. Uważam, że to była bardzo dobra inwestycja!

  Magdalena Matuszczak

  Business&life coach, ADHD coach

  Mentoring grupowy

  • 6 miesięcy wsparcia online
  • raz w miesiącu spotkanie w grupie 3-4 osób
  • czas trwania spotkania: 3 godziny
  • idziesz do przodu omawiając swoje wyzwania i ucząc się na wyzwaniach innych
  • zadania domowe
  • dostęp do zamkniętej grupy mentees

  Jak Ci się zwróci ta inwestycja

  Pracując jako konsultantka biznesowa spotkałam wiele osób, które po otwarciu firmy przez długie miesiące, a nawet lata, nie miały ani jednego klienta. Mi też, w wielu z moim projektów, wystartowanie zajęło więcej czasu niż planowałam.

  To sposodowało, że zrozumiałam, co ma znaczenie, a co jest parą w gwizdek. Co najczęściej nasz blokuje przed otwarciem drzwi dla klientów. Od czego zacząć, na czym się skupić, żeby nie czekać miesiącami, aż biznes zacznie zarabiać. Samemu naprawdę trudno na to wpaść, a rady z internetu bardzo często zwodzą na manowce i dodają niepotrzebnej pracy.

  O naborze na mentoring będę informować w newsletterze.

  Zapisz się na newsletter